میکرو آپارتمان هوشمند در هنگ کنگ

معرفی یک میکرو آپارتمان هوشمند در هنگ کنگ

شرکت هنگ کنگی سیم-پلکس به تازگی یک آپارتمان دوخوابه را به یک آپارتمان هوشمند با فضاهای مفید تبدیل کرده است.آپارتمان هوشمند زندو،با چهل و پنج متر مربع مساحت، دارای فضاهایی با چندکاربری و مبلمانهایی با سطح اشغال کم می باشد. به اعتقاد طراحان این شرکت، روح فلسفه زن همواره جستجوی هارمونی بوده است .جزییات زندو بر پایه ترکیب عناصر فلسفه زن،سعی در ترکیب دید طبیعی و احساس زیبایی شناسی فنگ شویی و تکنولوژی هوشمند طراحی شده است.خانه های هوشمند اخیرا درهنگ کنگ بسیار متداول بوده اند. اما عموماً این ساختمانها دارای فرمهایی آینه نگر بوده اند.

معرفی یک میکرو آپارتمان هوشمند در هنگ کنگ

با تزریق کانسپت زندگی هوشمند به خانه،معماران اتاق نشیمن را روی یک سکوی چوبی طراحی کردند.سکوی مُدولار بخشهای متفاوتی را دربر می گیرد و به فضای نشیمن این امکان را می دهد که به آسانی به فضای غذاخوری،اتاق بازی،سینمای خانگی یا یک اتاق خواب اضافی دیگر تبدیل شود. یک میز غذاخوری مرکزی در این سکو مخفی شده و فضا را در کمتر از چند ثانیه به محل غذاخوری تغییر می دهد. سکو به گونه ای طراحی شده که می تواند پس از بالا آمدن میز غذاخوری به عنوان یک نیمکت برای چهار نفر عمل کند. به همین دلیل نیازی به حمل کردن صندلی به زیر میز نخواهد بود. بخش های دیگر سکو،به آسانی می تواند محل هایی برای قراردادن اسباب بازی کودکان،پتوها،بالش ها و حتی کتابها باشد.در بخش پایینی پنجره قدی اتاق نشیمن یک کابینت کوتاه درنظر گرفته شده که روی آن مانند یک طاقچه برای قراردادن لوازم تزیینی عمل می کند.

The pop-up table creates an ideal spot to enjoy a tea ceremony

“ما ازکانسپت زندو برای وارد کردن دیدن مناظر بیرونی به درون خانه استفاده کردیم”

در کنار اتاق نشیمن چندکاره یک آشپزخانه مدرن با صفحه کوارتز طراحی شده است. که برای صرف صبحانه محل نشستن جدایی در آن تعبیه شده است.علاوه بر آن یک تلویزیون هم روی دیوار آن تعبیه شده است.با استفاده از دربهای کشویی سبک آشپزخانه وفضای نشیمن کاملاً می توانند از هم جدا شوند . به این ترتیب فضای نشیمن می تواند به عنوان یک اتاق خواب اضافی مورد استفاده قرار گیرد.

The living room can be closed off from the open kitchen area with lightweight sliding bi-folding doors

این خانه به کمک  تکنولوژی و کنترل از راه دور شامل کنترل صوتی پرده ها،میزغذاخوری ،نورپردازی و سیستم تهویه و همینطور ویدیو پروژکتور مخفی و قفل الکتریکی درها،هوشمندسازی شده است. بخشهای دیگر خانه شامل اتاق خواب ها،دارای کمد تعبیه شده در دیوار و میز مطالعه و سکوی چوبی برای فضای ذخیره سازی بیشتر می باشد.در سرویس اصلی تایلهای مرمر و کابینت ضد آب ملامینه تعبیه شده است. در ادامه گالری تصاویر این پروژه را باهم می بینیم.

newatlas.com منبع