طراحی دفتر کار پلان باز آفیس طراحی داخلی

طراحی دفاتر کار با پلان باز باعث کاهش بهره وری می شوند!

سالهاست كه شركتهاي فناوري و ساير علاقمندان به پلان باز، ادعا مي كنند كه با وجود سخنان كارمندان در مورد حريم خصوصي ، دفاتر طرح باز يك برتری ویژه دارند – آنها كارمندان را ترغيب مي كنند تا با ایجاد تعامل بيشتر در ایجاد ايده هاي تازه سهم داشته باشند.

این تئوری در نگاه اول قانع کننده است، اما بسیاری از افرادی که در واقعیت سعی در گفتگو با همکار خود را در یک دفتر گسترده و آرام انجام داده اند در مورد این تئوری نظرات متفاوتی دارند.اکنون علم پشتیبان نظرات آنها شده است. اگر مدتهاست احساس می کنید دفاتر پلان باز  از بین برنده همکاری هستند ، یک مطالعه جدید هاروارد ثابت می کند که شما درست فکر می کردید!.

طراحی تحقیق ساده اما بسیار هوشمندانه بود.در شركت Fortune 500كه قصد دارند تا به دفاتر پلان باز تبدیل شوند و نحوه تعامل كارمندان قبل و بعد از طراحی جدید دفتر مقایسه شده است.

برای این کار ، محققان دانشگاه هاروارد ، اتان برنشتاین و استفان توربان ، به 150 نفر از کارکنان شرکت کننده یک وسیله جیبی کوچک دادند. این وسیله  به مدت سه هفته قبل و بعد از طراحی مجدد ، حرکات ، محل استقرار ، وضعیت استقرار و از طریق سنسورهای مادون قرمز و صدا ، هر مکالمه خود را با همکاران ثبت می کرد. محققان همچنین تعداد پیام های متنی و ایمیل های ارسال شده در طول دوره آزمون را بررسی کردند.

طراحی داخلی دفتر کار_محیط کار_آفیس_مدرن

نتایج به تازگی در ژورنال Philosophical Transactions of the Royal Society منتشر شده است. آنها چه نشان دادند؟ به طور خلاصه ، با کم شدن دیوارها ، تعداد تعامل بین همکاران نیز زیاد شد. همزمان تعداد ایمیل ها و پیام های متنی بسیار بالا رفت.

به طور کلی ، زمان تعامل چهره به چهره در حدود 70 درصد در بین کارکنان شرکت کننده کاهش یافته است ، به طور متوسط ، استفاده از ایمیل بین 22 تا 50 درصد (بسته به روش تخمین مورد استفاده) افزایش می یابد.

در وبلاگ خود ، استاد علوم کامپیوتر و نویسنده Deep Work کال نیوپورت از این درصد ها نتایج جالبی استخراج کرده است.در 15 روز قبل از طراحی مجدد دفتر ، شرکت کنندگان به طور متوسط حدود 5.8 ساعت تعامل چهره به چهره در هر روز داشته اند. بعد از اجرای دفتر کار جدید این عدد تعامل روزانه 1.7 ساعت شده است،یعنی چهار ساعت کمتر از حالت قبلی!

نویسندگان این مطالعه در ارزیابی خود از داده ها رُک بوده اند: “به جای اینکه باعث ایجاد همکاری های چهره به چهره به صورت فزاینده ای شود ، به نظر می رسد که معماری باز باعث واکنش طبیعی انسان به عقب نشینی اجتماعی از همکاران شده.در همین مدت میزان استفاده از ایمیل و پیام رسانها رشد داشته است.

شما ممکن است اعتراض کنید و بگویید، شاید تمام آن تعاملات قبلی اتلاف وقت بوده است. شاید دفاتر پلان باز حریم خصوصی لازم برای اتلاف وقت را از بین برده و افراد را به مکالمه کمتر و مکرر سوق می دهد.اما داده ها نشان می دهد که فقط میزان همکاری پایین نیامده بلکه کیفیت نیز از بین رفته است.

طبق گفته های نویسندگان مقاله،در یک بررسی مدیریت داخلی و محرمانه ، مدیران [شرکت] به طور کیفی به ما گزارش دادند که بهره وری ،طبق آنچه در معیارهای مورد استفاده سیستم مدیریت عملکرد داخلی آنها تعریف شده است ، پس از طراحی مجدد برای از بین بردن مرزهای بین فضاها کاهش یافته است.

در حالی که بسیاری از وقفه ها و تاثیرات شایع در دفاتر پلان باز شکایت داشته اند این مطالعات نشان می دهد که پلان باز تنها در مواردی که مربوط به کمتر هزینه کردن در مورد متراژ فضای کار یا نظارت بیشتر بر کارکنان باشد،کارکرد دارد و در غیر از این موارد مضرات بیشتری نسبت به منافع آن دارد.اگر کسی غیر از این به شما گفت،به آنها این مطالعات را نشان دهید.

منابع:

Inc.

https://www.inc.com/jessica-stillman/survey-you-star-performers-hate-your-open-plan-office-and-struggle-to-work-there.html

https://www.inc.com/jessica-stillman/open-plan-offices-are-crazy.html

https://www.inc.com/jessica-stillman/study-this-is-the-exact-kind-of-music-you-should-play-at-work-to-boost-collabora.html