plastic_asphalt_story_پلاستیک _بازیافتی_خیابانهای لُس انجلس_header

استفاده از پلاستیک بازیافت شده در خیابانهای لُس‌آنجلس

 شهرداری لس آنجلس تصمیم به استفاده از پلاستیک بازیافت شده در تقاطع ساختمان کنسرت هال والت دیزنی اثر فرانک گهری،کرده است.

لس آنجلس شهری است که ساکنان آن به صورت روزمره از ماشین شخصی استفاده می کنند  خیلی از خیابانهای آن فرسوده شده‌اند‌. ­‌همچین این شهر مانند بسیاری از شهرهای دنیا به دنبال کم کردن مصرف پلاستیک است‌. یک راه حل جدید برای حل کردن مشکل فرسودگی پر کردن خیابانها با پلاستیک‌هایی است که آنها را پر کرده‌اند.‌ شهر لس‌آنجلس با همکاری  شرکت تکنوسویل که یک شرکت تولید محصولات فضای باز است‌ برنامه دارد تا خیابان‌ها را با متریال جدیدی به نام “آسفالت پلاستیکی” بازسازی کند.‌این متریال به عنوان پوشش از پلاستیک خورد و مایع شده و چسب استفاده می کند.

plastic_asphalt_story_پلاستیک _بازیافتی_خیابانهای لُس انجلس

علاوه بر استفاده مجدد از زباله های پلاستیکی، این نوع آسفالت پلاستیکی از آسفالت معمولی با دوام تر است. طبق تحقیقات دوام شش الی هفت برابری دارد.‌‌بعلاوه اینکه ارزان تر است.‌‌بنابر گفته معاون خدمات خیابانهای شهرداری لس‌آنجلس تا بیست و پنج درصد در هزینه ساخت صرفه جویی خواهد شد و اگر این تقاطع موفقیت آمیز باشد باعث می‌‌شود هزینه های نگهداری نیز کاهش می یابد.

آسفالت پلاستیکی تکنولوژی جدیدی نیست، این متریال سال گذشته در هندوستان و یک خیابان در محوطه دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو استفاده شده است.‌‌اما این مسیر آزمایشی به عنوان اولین استفاده در یکی از شهرهای مهم و بزرگ ایالات متحده ثبت خواهد شد.‌

اگر همه چیز به خوبی پیش برود، مخترعین این محصول امیدوارند ایده خود را توسعه دهند و گذرگاه طولانی، پارکینگ و سکوهای ریلی را هم با آن بسازند. خیابان‌های جدید می‌توانند هوشمند باشند و سنسورهایی برای کنترل ترافیک داشته باشند و همچنین خودروهای برقی را شارژ کنند.

شرکت‌های سازنده ادعا می‌کنند این خیابان‌های پلاستیکی دو تا سه برابر بیشتر از خیابان‌های معمولی عمر می‌کنند و هزینه ساخت کمتری دارند.

استرالیا کشور دیگری است که استفاده از پلاستیک بازیافتی برای ساخت خیابان را شروع کرده است. اوایل امسال یک مسیر ۳۰۰ متری با استفاده از ماده‌ای به نام «پلاسفالت» در حوالی ملبورن ساخته شد. این ماده از بیش از ۲۰۰ هزار کیسه پلاستیکی، ۶۳ هزار بطری و تونر ۴۵۰۰ کارتریج پرینتر ساخته شده است. شرکتی که این خیابان را ساخته انتظار دوام بیشتر آن را در مقایسه با خیابان‌های معمولی، در برابر ترافیک سنگین دارد.

منبع architecturaldigest